אור הבית - חייגו: 08-9459053

השארת הודעה בכל שעות היממה

זה לא בסדר

שאלה: אנחנו נשואים כ-12 שנים ויש לנו ארבעה ילדים קטנים בגילאים 2-8 , מאז שהתחתנו יש בעיה אחת שאנחנו לא מצליחים לפתור וכל הזמן רבים עליה והיא בעיית הסדר והניקיון. בניגוד למרבית הבתים כאן אני היא הבעייתית, אף פעם סדר וניקיון לא היו הצד החזק שלי, ובפרט עכשיו שיש ארבעה ילדים קטנים אני ממש לא מצליחה לשמור על הסדר והניקיון בבית. לבעלי זה מאוד חשוב והוא מאוד מתוסכל מזה שיש ערמות של כלים בכיור, צעצועים מפוזרים והמון כביסות.. הוא כל הזמן בא אליי בטענות שאני לא משתלטת על הבלגן ולא עוזר לי שאני מנסה להסביר לו שוב ושוב שאני מאוד משתדלת אבל לא מצליחה, כך שיוצא שגם אני מאוד מתוסכלת ויש לנו מריבות יומיומיות בנושא. כמה אפשר לריב על אותו דבר? אני כבר עייפה מזה מאוד ולפעמים נדמה לי שזה פשוט לא ילך ביננו. האם יש מה לעשות?

תשובה: התגובה שלך היא מאוד הגיונית, כי כשאותן בעיות חוזרות שוב ושוב, התסכול ואפילו הייאוש משתלטים עלינו. אנחנו מצפים שכל הבעיות יפתרו ונוכל לחיות בשלום. אם אתם רבים כל הזמן על אותו דבר, ברור שהאופן שבו הגבתם עד היום פשוט לא עובד, וכנראה שצריך לעשות משהו אחרת.

בעיה אמיתית

אם נתבונן בבעיה שאת הצגת כאן, נראה שסדר וניקיון הם כנראה לא הצד החזק שלך, מגיל קטן, כפי שאת מעידה, וסביר להניח שיש כאן בעיה אמיתית (אולי את סובלת מבעיית קשב וריכוז שאף פעם לא אובחנה?). מה שבטוח זה שאם בעלך לא יכיר בזה שיש לך בעיה אמיתית בנושא וימשיך להילחם בך, לא תצליחו להגיע לפתרון אמיתי. לצד זה, חשוב שגם את תעשי מאמץ להבין אותו, וגם אם את לא מסכימה איתו, לפחות תקבלי את הצורך שלו בסדר וניקיון, שאולי מקנה לו תחושת רוגע ושלווה.

להבין אחד את השני

מה שקורה אצלכם היום בפועל הוא, שבמקום להתעסק בפתרון הבעיה ולהשקיע בזה את האנרגיה שלכם, אתם מתווכחים אחד  עם השני ולא מצליחים להגיע לפתרון. אז השלב הראשון הוא לנסות להבין את הצרכים של כל אחד מכם ומתוך תחושה של שותפות לנסות לטפל בבעיה ואז אולי תצליחו לחשוב על פתרונות שיעזרו לכם להתמודד איתה כמו למשל: רכישת מדיח כלים, מייבש כביסה, העסקת מנקה, או איזושהי עזרה בעבודות הבית. כך שאת תוכלי להתפנות לעיסוק בילדים, ואולי אפילו למצוא עבודה חלקית כדי לסייע בפרנסה, והוא יוכל להגיע לבית נקי ומסודר.

ברגע שכל אחד מכם ירגיש שהשני מבין אותו ושהוא בצד שלו, אתם תצליחו להתקרב אחד לשני ולטפל בבעיה יחד. הרבה פעמים הדברים נשמעים טוב כשקוראים אותם, אך בפועל קשה ליישם אותם. אז אתם תמיד מוזמנים להגיע אלינו למרכז "אור הבית" ולקבל הכוונה מקצועית בנושא מאנשי הצוות שלנו. חבל לסחוב בעיה כל כך הרבה שנים, כשאפשר לשפר מיידית את איכות החיים. שיהיה בהצלחה!

כתבה קרן אילון – מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת במרכז "אור הבית" ברחובות.

מאמרים נוספים

זהירות! כאן בונים

לא מזמן התחתנו ואנחנו מצפים ללידה אבל.. אנחנו כל הזמן מתווכחים.. אחד לא מבין את השני.. זו טעות? אם ככה זה בהתחלה מה יהיה בהמשך?

כלה וחמותה

הבעיה הכי גדולה שלי בכל שנות הנישואים שלנו היא חמותי. אני מרגישה שהיא מנהלת לנו את החיים. לצערי בעלי משתף איתה פעולה. מה עושים??

כלה וחמותה

הבעיה הכי גדולה שלי בכל שנות הנישואים שלנו היא חמותי. אני מרגישה שהיא מנהלת לנו את החיים. לצערי בעלי משתף איתה פעולה. מה עושים??

זהירות! כאן בונים

לא מזמן התחתנו ואנחנו מצפים ללידה אבל.. אנחנו כל הזמן מתווכחים.. אחד לא מבין את השני.. זו טעות? אם ככה זה בהתחלה מה יהיה בהמשך?

להיות בני זוג טובים יותר – סדנה של איכות חיים