אור הבית - חייגו: 08-9459053

השארת הודעה בכל שעות היממה

הדרכת הורים

 הדרכת הורים

מרכז "אור הבית"  הוקם ע"י הרב מענדל גלוכובסקי לתת מענה טיפולי מקצועי להורים , שחלמו על משפחה גדולה ומאושרת.  רצינו להקים בית חסידי, שישרו בו אהבה, אחווה שלום ורעות.  אך יחד עם הברכה הגדולה בהקמת משפחה, לצד רגעי הנחת הגיעו גם רגעים מורכבים יותר; התלבטויות, התמודדויות, חילוקי דעות ותחושות אשמה.  אצל משפחות אחרות, גידול הילדים נראה כמו משימה פשוטה, אז למה אצלנו זה קשה כל כך?

מתי כדאי לפנות להדרכת הורים

"אם מישהו היה אומר לי את זה מראש…" בכל קושי שעולה בגידול הילדים החל מגיל ינקות ועד בגרות, כדאי מאוד לפנות לייעוץ מקצועי. יש הורים המבקשים הדרכה מיד ברגע היווצרות הבעיה. הורים אחרים מעדיפים להתמודד באופן עצמאי ולהגיע להדרכה רק לאחר מכן. הרגע הנכון ביותר, הוא הרגע שבו אתם מרגישים שאתם זקוקים לעזרה, לתמיכה או לחוות דעת נוספת. כאשר תחושה זו עולה בכם, אנו ממליצים לפנות כמה שיותר מהר. אין צורך לחכות ולהישאר לבד עד שהבעיה תחריף. לעיתים, מספר פגישות מצומצם עשוי לחסוך הרבה עוגמת נפש.

באילו נושאים אפשר לקבל הדרכה?

  • יחסים ומריבות בין אחים
  • פערים בתפיסות החינוכיות בין ההורים
  • ילד עם קשיים רגשיים
  • קשיים בסמכות ההורית
  • מעברים: מעבר דירה, כניסה לגן, עליה לכיתה א', כניסה לישיבה ועוד
  • פחדים וחרדות
  • שינויים ופרידות: יציאה לשליחות, גירושין, נישואים שניים
  • התמודדות עם מחלה או אבדן
  • ועוד….. בעצם בכל נושא שקשור בחינוך ובגידול הילדים מגיל הינקות ועד הבגרות 

 

יש הרבה מדריכי הורים, למה דווקא לבוא למרכז אור הבית?

באור הבית אנו מאמינים כי ההתמודדות המסוימת הזאת נשלחה אליכם ההורים, בהשגחה פרטית, ומתוך כך גם התשובות נמצאות בעצם אצלכם. אתם יודעים הכי טוב מה נכון עבור הילדים שלכם ועבור המשפחה שלכם בנקודת הזמן המסוימת הזאת. יש לנו אמון מלא בכם וידיעה פנימית עמוקה שתוכלו להוביל את המשפחה שלכם באהבה, בהכלה ובשמחה. בהדרכת ההורים באור הבית, תוכלו לקבל ליווי מקצועי ומעמיק לדרך שאתם מבקשים לצאת אליה; יחד אתכם נבחן את ההתמודדות בצורה מקיפה, נחשוף את נקודות החוזק שלכם ונגלה את האפשרויות השונות העומדות בפניכם. אתם ההורים תובילו את התהליך עד שתגיעו ליעד, אותו הצבתם לעצמכם, בתחילת הדרך אנו נלווה אתכם יד ביד, בידע מקצועי, בתמיכה רגשית ובהקניית כלים. התהליך מתרחש מול מטפלים שהם שומרי מצוות  מכאן שלא  מעמיסים על התהליך את הצורך  להסביר ולתווך  את עולמם  של משפחה חסידית.

אני לא בטוחה שבעלי ירצה לבא איתי להדרכת הורים, יש טעם לבא לבד?

ההדרכה האידאלית היא כמובן זוגית, כך ניתן לערוך תיאום בין ההורים ולהגיע לאיזון הטוב ביותר בין כל בני המשפחה. לעיתים, הגעה משותפת למפגש הראשון בלבד יכולה לחולל שינוי משמעותי. במידה והדבר אינו מתאפשר, ניתנת הדרכה גם לאחד מבני הזוג ובהחלט גם בכך יש תועלת רבה.

 

האם גם הילדים שותפים בתהליך ההדרכה?

אופי התהליך משתנה ממשפחה למשפחה ומותאם לרצונם של ההורים; ישנן הדרכות הורים שכל המפגשים הם של ההורים בלבד, ישנן הדרכות בהן הילדים מגיעים למפגש אחד וישנן הדרכות בהן הילדים הם שותפים מלאים בתהליך. הכול בהתאם למצב המשפחתי, ההמלצה המקצועית ולבחירתם של ההורים. במידה וזה מוסכם ומתאפשר, מתקיימים מספר מפגשים משפחתיים, בהם כל המשפחה מגיעה לחדר ונערכת פעילות משפחתית באווירה נעימה. זו חוויה מיוחדת ומומלצת.

 

אז איך מתחילים?

מוזמנים ליצור קשר עם מזכירות אור הבית  ולהשאיר הודעה. נחזור אליכם בהקדם האפשרי.

לדבר באהבה

קורס לאמהות שאכפת להן

דילוג לתוכן